Ambulatoriul Integrat al Spitalului Județean de Urgență Bistrița (Policlinica)

Loca­ție: str. Gării nr. 9-11, Bistrița
Tele­fon: 0263 238510

Coordonator Ambulator Integrat

Covalciuc Anca

- chimist prin­ci­pal

Asis­tent coor­do­na­tor:

Mocan Mariana

- asis­tent medical prin­ci­pal



Cabinete medicale de specialitate

I. CABI­NET MEDI­CI­NĂ INTER­NĂ

1. Milea Viori­ca - Medic pri­mar
2. Anton Con­stan­tin - Medic pri­mar
3. Suciu Ioa­na - Medic pri­mar
4. Nat Laura Bogdana - Medic specialist
5. Bruma Nicolae - Medic specialist



II. CABI­NET CHI­RUR­GIE GENE­RA­LĂ

1. Cos­ma (Oprea) Lena - Medic pri­mar
2. Maxim Cris­ti­an Ghe­or­ghe - Medic pri­mar
3. David Dan Simion - Medic pri­mar
4. Jia­nu Flo­rin - Medic primar
5. Souca Ionuț Vasile - Medic specialist



III. CABI­NET CHI­RUR­GIE PLASTICĂ

1. Albu Mihaela Ioana - Medic specialist



IV. CABI­NET NEUROCHIRURGIE

1. Farcaș Rotariu Andrei - Medic specialist



V. CABI­NET ORTO­PE­DIE-TRAU­MA­TO­LO­GIE

1. Timar Vasi­le - Medic pri­mar
2. Cor­mos Mari­us - Medic pri­mar
3. Gabor Ovi­diu-Ius­ti­nian - Medic spe­cia­list
4. Mes­za­ros Adri­an Ște­fan - Medic spe­cia­list
5. Costruț Horia Constantin - Medic spe­cia­list



VI. CABI­NET CAR­DI­O­LO­GIE

1. Cocoi Danut - Medic pri­mar
2. Păș­tean Sorin Titus - Medic spe­cia­list
3. Mar­da­le Ange­lo - Medic pri­mar
4. Hără­guș Mihai - Medic pri­mar
5. Meș­ter Petru Beni­a­min - Medic spe­cia­list



VII. CABI­NET OFTAL­MO­LO­GIE

1. Kantor Maria Erzsebet - Medic primar
2. Ciobotaru Eligia Mirela- Medic primar
3. Pop Miha­e­la - Medic primar
4. David Ana-Codruța - Medic pri­mar
5. Petrin­ca Miha­e­la - Medic pri­mar
6. Pop Ioan Florin - Medic specialist



VIII. CABI­NET ORL

1. Vul­cu Ioa­na - Medic pri­mar
2. Rusan Ghe­or­ghe - Medic spe­cia­list



IX. CABI­NET DER­MA­TO-VENE­RI­CE

1. Duge­niuc Miha­e­la - Medic pri­mar
2. Tonea Lia - Medic spe­cia­list
3. Pop Ște­fan - Medic specialist
4. Silaghi Katalin - Medic spe­cia­list



X. CABI­NET OBS­TE­TRI­CĂ-GINE­CO­LO­GIE

1. Măge­ru­șan Ana-Voichița - Medic spe­cia­list



XI. CABI­NET DIA­BET ZAHA­RAT ȘI BOLI DE NUTRI­ȚIE

1. Sas Leo­no­ra Car­men - Medic pri­mar
2. Candrea Eva Elisabeta - Medic pri­mar


XII. CABI­NET ONCO­LO­GIE

1. Bindea Victoria - Medic pri­mar
2. Miron Gea­ni­na Danie­la - Medic pri­mar
3. Pala­lo­gos Ramo­na - Medic spe­cia­list
4. Timiș Tănase - Medic specialist



XIII. CABI­NET ENDO­CRI­NO­LO­GIE

1. Filip Ali­na Iri­na - Medic spe­cia­list
2. Cio­ver­na­che Dan - Medic pri­mar



XIV. CABI­NET NEU­RO­LO­GIE

1. Hără­guș Hora­țiu Ioan - Medic pri­mar
2. Deak Maria Gabrie­la - Medic spe­cia­list
3. Toma Oana Mădălina - Medic spe­cia­list
4. Bâl­dea Adri­an - Medic pri­mar
5. Găr­duș Iuli­a­na - Medic pri­mar
6. Schwarz Kalman - Medic pri­mar



XV. CABI­NET NEU­RO­LO­GIE PEDIA­TRI­CĂ

1. Zăpâr­țan Maria Ana - Medic pri­mar



XVI. CABI­NET PSI­HIA­TRIE PEDIA­TRI­CĂ

1. Geor­gi­ță Pei­ca Mar­ga­re­ta - Medic pri­mar



XVII. CABI­NET GAS­TRO­EN­TE­RO­LO­GIE

1. Dolha Flo­ri­na - Medic pri­mar
2. Mar­tu­ra Simo­na - Medic spe­cia­list
- Doctor în șiințe medicale



XVIII. CABI­NET PEDIA­TRIE

1. Buta Lili­a­na - Medic pri­mar
2. Tudor Anca Maria - Medic spe­cia­list
3. Ifti­me Ali­ce Gabrie­la - Medic spe­cia­list



XIX. CABI­NET PSI­HIA­TRIE

1. Col­ța Ali­na - Came­lia - Medic primar
2. Ste­fă­ne­scu Cla­u­dia - Medic primar
3. Levai Zsolt - Medic primar
4. Sabău Lumi­ni­ța - Medic pri­mar
5. Hără­guș Car­men - Medic primar
6. Muntean Cătălin - Medic specialist



XX. CABI­NET B.F.T.

1. Moal­fa Floa­rea - Medic pri­mar



XXI. CABI­NET REU­MA­TO­LO­GIE

1. Mure­san Lenu­ta - Medic spe­cia­list



XXII. CABI­NET URO­LO­GIE

1. Ste­fa­ne­scu Dan-Ghe­or­ghe - Medic pri­mar
2. Pet­cu Vlad Geor­ge - Medic spe­cia­list
3. Logigan Horia Ioan - Medic spe­cia­list
4. Ioan Emilian Varvas - Medic spe­cia­list



XXIII. CABI­NET CHI­RUR­GIE PEDIA­TRI­CĂ

1. Mol­do­van Lari­sa Gisella - Medic primar



XXIV. CABI­NET PSI­HO­LO­GIE

1. Popa Octa­vian - Psi­ho­log cli­ni­cian prin­ci­pal



XXV. CABI­NET NEFROLOGIE

1. Bâldea Simona Alina - Medic specialist



XXVI. DIS­PEN­SAR TBC

1. Tămă­san Cora­lia - Medic pri­mar pne­u­mofti­zi­o­lo­gie
2. Ambruș Vio­le­ta Manu­e­la - Medic pri­mar pne­u­mo­lo­gie



XXVII. MEDI­CI­NA SPOR­TI­VĂ

1. Orza Gavri­la Petru - Medic pri­mar



XXVIII. MEDI­CI­NA MUN­CII

1. Maxim Dana - Medic specialist medicina muncii



XXIX. MEDI­CI­NA DEN­TA­RĂ — STO­MA­TO­LO­GIE

1. Răchi­tan Flo­ri­na Ade­la - Medic spe­cia­list sto­ma­to­lo­gie gene­ra­lă
2. Chi­ra Emi­li­an Adri­an - Medic medi­ci­nă den­ta­ră



XXX. LABO­RA­TOR RADI­O­LO­GIE și IMA­GIS­TI­CĂ MEDI­CA­LĂ

1. Lupa­sco Mir­cea - medic pri­mar radi­o­log - Medic coor­do­na­tor
— com­pe­ten­țe în eco­gra­fie gene­ra­lă
2. Milu-Mol­do­van Car­men Cla­u­dia - medic spe­cia­list radi­o­lo­gie și ima­gis­ti­că medi­ca­lă



XXXI. LABO­RA­TOR ANALIZE MEDICALE

1. Muranyi Ana­ma­ria Pos­tu­mia - medic pri­mar
2. Coval­ciuc Anca - chi­mist - șef laborator



XXXII. LABO­RA­TOR RECUPERARE, MEDICINĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE

1. Moalfa Floarea - medic primar coordonator
2. Coconu Lucian - profesor CFM principal
3. Tîrgoveț Ionuț Dănuț Ciprian - kinetoterapeut
4. Mathe Attila - fiziokinetoterapeut debutant
5. Hoha Andrei Adrian - kinetoterapeut debutant